Ana Sayfa » Etkinliklerimiz » İCMAL GENÇLİK DERNEĞİ BÜYÜYOR – Ankara-Pursaklar Temsilciliği Açıldı

İCMAL GENÇLİK DERNEĞİ BÜYÜYOR – Ankara-Pursaklar Temsilciliği Açıldı

İCMAL GENÇLİK DERNEĞİ BÜYÜYOR – Ankara-Pursaklar Temsilciliği Açıldı


Geçtiğimiz günlerde Yeni Mesaj gazetesi ve İcmal Gençlik Derneği'nin birlikte organize ettiği 'İslam Dünyasını Kuşatan Fitneler ve Tevhidin Merkezi Ehlibeyt' konulu panele ev sahipliği yapan Ankara Pursaklar ilçesi çalışmalarına büyük bir gayret ile devam etmekte. İcmal Gençlik Derneği Pursaklar temsilciliği bu hafta da dernek bürosunun açılışını yaptılar. Daha önceki programda olduğu gibi açılışa yoğun katılımın olduğu gözlendi. Açılışa Sayın Dr. Abdullah Terzi, Dr. Nuri Kaplan ve İcmal Gençlik Derneği Genel Başkanı İbrahim Fatih Ekici de katıldı.
Açılış dernek bürosunun kurdele kesimi ile başladı ve katılımcıların konuşmaları ile devam etti. Öncelikle İcmal Gençlik Derneği Pursaklar ilçe temsilcisi Sayın Ünal Bey, dernek bürosunun bu bölgeye açılmasına olan ihtiyaçtan bahsetti. Burada gençlikle ilgili olarak ne tip faaliyetlerin gerçekleşeceğine değinen konuşmacı, ayrıca büronun açılması için emeği geçen herkese teşekkür etti. Ankara şube başkanı Sayın Ahmet Burak Güven, İl yönetimi olarak her zaman ve her türlü konuda temsilcilerine yardımcı olacakları sözünü verdi ve birlikte hareket ederek İcmal Gençlik Derneği'ni daha da büyüteceklerine değindi. Yönetim kurulu üyesi, Sayın Mesut Sözer konuşmasında idarecilik yaptığı okulda yaşadığı bir olaydan bahsetti ve İcmal Gençliğinin önemine vurgu yaptı.
İcmal Gençlik Derneği Genel Başkanı Sayın İbrahim Fatih Ekici İcmal Gencini tanımlarken şunları dile getirdi; "İcmal Genci; fundamentalist değil dindar, şovenist değil milliyetçi, mandacı değil tam bağımsızlıktan yana, Ehl-i Beyt sevdalısı Türkiye'nin yıkılmayan tek kalesidir. İcmal Gençlik Derneği'nin kuruluş amacı ise; Hak adına kendi yararına kazanılmış, maddeye esir olmayan, maddeyi esir alan, Hak adına madde hakimiyeti kuran bir gençlik yetiştirmektir."
Dr. Nuri Kaplan, emrolunduğun gibi dosdoğru ol ayetine vurgu yaptı. "İcmal Üniversitesinin öğrencileriyiz ve gelecek nesilleri de dini ve milli inançlarına bağlı yetiştirmek bizim vazifemizdir."
Son olarak Sayın Dr. Abdullah Terzi yaptığı konuşmasında İcmal Gençliğinin günümüz ve gelecek Türkiye'sinin sahipleri olduğuna vurgu yaptı. "Biz eğer bugün gençliğimizi, insanımızı kazanırsak ülkemizi de, dinimizi de, ekonomimizi de kazanırız. Prof.Dr. Haydar Daş Bey'in dediği gibi bizim için önce insan. Çünkü yine onun deyimiyle insan gönüldür. İcmal Gençlik Derneği bir yetişme yuvasıdır. Burada insan kötü alışkanlığı öğrenmez. Burada insan gönlü öğrenir, muhabbeti öğrenir. Başkanlarımıza da benden tavsiye olsun. Burada gençlerin karnını doyurun. Bu Hak dostlarının vasfıdır. Bu insanlar bizim insanımızdır, bizim kardeşlerimizdir. Biz onları hor görmeyeceğiz onu Allah aşkıyla seveceğiz. Prof. Dr. Haydar Baş'ın yine dediği gibi sever ve sevilirseniz davanıza ram edemeyeceğiniz insan yoktur."