Ana Sayfa » Manşet » Basın Açıklaması

Basın Açıklaması

İcmal Gençliğin Mimarı, Üstadımız, İlim, Fikir, Gönül İnsanı Prof. Dr. Haydar BAŞ Hocamızı Hakk'a uğurladık. O, hayatı boyunca ahireti için yaşadı, Allah'ı arzuladı. Ve Aşık, Maşukuna kavuştu. 

Yetiştirdiği on binlerce insanla, 73 yıllık hayata sığdırdığı on binlerce sayfadan oluşan yetmişe yakın eseriyle, kapitalizmi tarihe gömen Milli Ekonomi Modeli Teziyle, Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt'tir ölçüsüyle, Atatürk Vatandır, Bayraktır, Bağımsızlıktır, Birleştirici Harçtır vurgusuyla ve daha niceleriyle bizlere koskoca bir "Medeniyet" bıraktı.
Prof. Dr. Haydar Baş Hocamızın ilmek ilmek işlediği İcmal Gençlik; bu medeniyeti, bu mirası kıyamet sabahına kadar taşıyacak nesildir. 

İcmal Gençliği, Allah'ı bilen, Peygamber ve Ehl-i Beyt aşığı, Atatürk'ü baş tacı eden, vatanına, milletine, bayrağına sonuna kadar sahip çıkan, Hocamızın deyimiyle "Türkiye'nin Yıkılmayan Tek Kalesi" olan ve geleceğin Türkiye'sini inşa edecek gençliktir.

Bu bilinçle, Prof. Dr. Haydar Baş Hocamızın bize öğrettiği şekilde yolumuza daha çok çalışarak ve kararlılıkla devam edeceğiz. 

Hocamıza Allah'tan rahmet, başta çok kıymetli ailesi olmak üzere tüm sevenlerine sabr-ı cemil niyaz ediyoruz.